Ajankohtaista

Kirjastossa tapahtuu aina: lähes joka päivä voit nauttia näyttelyistä ja tapahtumista. Täältä löydät helposti kaikki kiinnostavimmat tilaisuudet! Voit myös poimia kiinnostavat kulttuuritapahtumat kalenteriisi.

Kirjasto somessa

Kirjaston tapahtumat

  1. Soturikissat-tapahtumat

    When: Tuesday 18 February 17:00 - 20:00 (more occurrences)
    Location: Main library (Also at other libraries)

  2. Variskan satutuokiot

    When: Thursday 20 February 09:30 - 10:00 (more occurrences)
    Location: Variska library

  3. Suvilahden satutuokiot

    When: Thursday 30 January 18:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Suvilahti library

  4. Boktyckarna

    When: Monday 3 February 14:15 - 15:30 (more occurrences)
    Location: Main library

    Läsecirkel

  5. Vähänkyrön satutuokiot

    When: Monday 27 January 18:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Vähäkyrö library

    Tervetuloa satujen maailmaan!

  6. Kaunopiirin kevät

    When: Monday 10 February 18:00 - 20:00 (more occurrences)
    Location: Main library

  7. Huudin satutuokiot

    When: Tuesday 11 February 18:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Meeting Place Huudi

  8. Runopiiri

    When: Wednesday 12 February 17:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Main library

  9. Lorukylpy - Babypoesi

    When: Thursday 6 February 10:30 - 11:00 (more occurrences)
    Location: Main library

  10. Dekkaripiirin kevät 2020

    When: Monday 17 February 18:00 - 19:30 (more occurrences)
    Location: Main library

    Dekkaripiirin kevään kirjat

  11. Kirjoja korville -äänikirjakerho

    When: Wednesday 19 February 17:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Main library

    Kaksikielinen äänikirjakerho kokoontuu Vaasan pääkirjaston Café Proosassa.

Kirjaston näyttelyt

Löydä lisää tapahtumia tapahtumakalenterista.