Ajankohtaista

Kirjastossa tapahtuu aina: lähes joka päivä voit nauttia näyttelyistä ja tapahtumista. Täältä löydät helposti kaikki kiinnostavimmat tilaisuudet! Voit myös poimia kiinnostavat kulttuuritapahtumat kalenteriisi.

Kirjasto somessa

Kirjaston tapahtumat

  1. Kirjoja korville -äänikirjakerho

    When: Wednesday 25 September 17:30 - 19:00
    Location: Main library

    Kaksikielinen äänikirjakerho kokoontuu Vaasan pääkirjaston Café Proosassa.

  2. 1010-tapahtuma

    When: Thursday 10 October 10:00 - 19:00
    Location: Main library

    10.10.2019 klo 10 – 19 Vaasan pääkirjastossa tapahtuu!

  3. Digi tutuksi!

    When: Monday 11 November 10:00 - 15:00
    Location: Main library

  4. Variskan satutuokiot

    When: Thursday 3 October 09:30 - 10:00 (more occurrences)
    Location: Variska library

  5. Suvilahden satutuokiot

    When: Thursday 24 October 18:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Suvilahti library

  6. Boktyckarna

    When: Monday 7 October 14:15 - 15:30 (more occurrences)
    Location: Main library

    Läsecirkel

  7. Syksyn kaunopiirin teemana Espanja

    When: Monday 7 October 18:00 - 20:00 (more occurrences)
    Location: Main library

    Kaunopiiri jatkaa kokoontumisiaan 2.9.2019 alkaen Vennyssä.

  8. Huudin satutuokiot

    When: Tuesday 8 October 18:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Meeting Place Huudi

  9. Runopiiri

    When: Wednesday 9 October 17:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Main library

  10. Vähänkyrön satutuokiot

    When: Monday 23 September 18:00 - 18:30 (more occurrences)
    Location: Vähäkyrö library

    Tervetuloa satujen maailmaan!

  11. Dekkaripiirin syksy

    When: Monday 21 October 18:00 - 19:30 (more occurrences)
    Location: Main library

    Dekkaripiirin syksyn kirjat

Kirjaston näyttelyt

  1. Hajuvesipullokokoelma

    When: Monday 5 august - monday 30 september
    Location: Vitriinit (1. krs.) Main library

Löydä lisää tapahtumia tapahtumakalenterista.