Mobile library Rölli

tel. 040 740 3030, 06-325 3530
kirjasto.kirjastoautot@vaasa.fi 

Kontakta Bokbussen

Timetable 1.1. - 31.5.2019

Monday

14.00 – 14.20 Perhostie 23 

14.25 – 14.45 Hyttystie 10 

14.55 – 15.15 Heinäpellontie 16                      

15.45 – 16.05 Västervikintie 413                       

16.10 – 16.25 Västervikintie 320                       

16.30 – 16.50 Västervikintie / Tiilismaantie       

17.00 – 17.20 Bonäsintie 2                              

17.25 – 17.45 Kustaalantie 62                         

17.55 – 18.15 Uusi Bölentie / Ukonkatu             

18.30 – 18.50 Kirvesmiehenkatu 15                  

18.55 – 19.15 Skoonenkatu 14                         

Tuesday

parittomat viikot 

8.50 – 9.05  Kolibrilaakso                               

9.10 – 9.30 Isolahden päiväkoti

9.40 – 10.00 Päiväkoti Paakari                        

10.05 – 10.30 Björkdungens daghem  

parilliset viikot

8.50 – 9.10 Folkhälsans daghem                       

9.25 – 9.45 Kiillekujan päiväkoti                      

10.00 – 10.30 Metsäkallio päiväkoti                    

10.40 – 11.20 Länsimetsän koulu                       

11.35 – 12.00 Steiner-koulu                               

joka viikko

14.25 - 14.45 Barnholken, joka kolmas viikko                                  

15.00 -  15.20 Varisniementie 5

15.40 - 16.00 Tiilitehtaankatu 3                  

16.40 – 17.05 Asemakatu 45 - 47                     

17.15 – 17.35 Viertolantie 18                            

17.45 – 18.05 Aleksis Kiventie 75 

18.10 - 18.30 Simeonintie 10

18.35 - 18.55 Lystitie 40

19.05 - 19.25 Aaltopuisto   

Wednesday

parittomat viikot 

8.45 -   9.05 Manna daghem                           

9.15 -   9.30 Klemettilän päiväkoti                   

9.40 - 10.05 Purolan päiväkoti                        

10.15 - 10.35 Huvikumpu                              

11.05 - 11.45 Merikaarron koulu                    

parilliset viikot

8.45 -   9.05 Pikku Kasarmi                             

9.10 -   9.35 Inkerinpuiston päiväkoti

9.45 - 10.10 Hietalahden koulu                         

10.20 –10.35 Taikametsä                                  

11.15 -12.00 Tervajoen koulu   

joka viikko

14.30 – 14.50 Kustaalantie 31                          

15.00 – 15.20 Amerikankatu 26                        

15.30 – 15.50 Muurahaistie 2                           

16.25 – 16.50 Kuusilahdentie 3                         

16.55 – 17.15 Rantalahdentie 3                        

17.25 – 17.45 Hevoshaantie 12                        

17.55 – 18.15 Talkootie                                    

18.20 – 18.40 Rastipolku 7                               

18.45 – 19.10 Gerbynmäentie / Leeniksenpolku 

Thursday

parittomat viikot 

8.45 - 9.05 Punahilkka                                   

9.20 - 9.40 Kalliokadun päiväkoti

9.50 - 10.20 Kristillinen koulu ja päiväkoti Lyhty                                

parilliset viikot

8.45 – 9.05 Vara-Waltteri                            

9.10 – 9.25 Pukinkulman päiväkoti                

9.35 – 9.55 Granvikens daghem och Kottebo

10.00 – 10.15 Nallebo                                       

10.20 –10.35 Mollamaija                                 

joka viikko

10.40 - 11.15 Gerby skola                               

11.25 – 11.50 Isolahden koulu                           

14.15 – 14.45 VKS psyk. yksikkö, B-talo           

14.55 – 15.15 Ansaankatu 5                             

15.50 – 16.10 Läntinen Pitkäkatu 2                   

16.20 – 16.40 Piirikatu 21                                 

16.50 – 17.10 Keltasirkunkatu                          

17.15 – 17.35 Kutojantie 20                              

18.05 – 18.25 Tervajoen koulu                              

18.40 – 19.00 Merikaarrontie 884                           

Friday

parittomat viikot 

8.45 -  9.05 Malmöntalon pk, Järvikatu    

9.15 -  9.40 Vikingan koulu                        

9.55 -10.20 Keskuskoulu viikottain

10.30 -10.50 Rantapääsky                         

parilliset viikot

8.45 - 9.00 Trollberget                             

9.10 - 9.40 Teeriniemen päiväkoti            

10.30 - 10.50 Satamapuiston päiväkoti      

joka viikko

11.00 - 11.25 Onkilahden koulu                 

13.30­­ – 13.50 Mäkikaivontie 5                          

14.00 – 14.25 Koulukatu 34                              

14.40 – 15.00 Eisnäsinkatu 32                          

15.10 – 15.30 Riimutie / Ympyrätie

16.00 – 16.20 Pienkyläntie 2                            

16.30 – 16.50 Länsimetsäntie / Suopursuntie    

Saturday

10.00 – 10.20 Singsbyntie 31                     

10.30 – 10.50 Gerbyn terveyskeskus

11.00 – 11.20 Rajarinne / Gerbyn Rantatie

11.25 – 11.40 Rajametsäntie / Konttipolku          

12.15 – 12.30 Rusnarinkatu 14         

12.35 – 12.50 Liuskekivenkatu 1                         

12.55 – 13.10 Kivikarhunkatu 28                     

13.20 – 13.40 Nuotiopiiri                    

13.45 – 14.00 Uusi Bölentie / Ritikaisenkatu   

14.20 - 14.40 Teollisuuskatu